1. KONU

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu www.patipara.com  internet sitesinden hizmet/hizmetler satın alacak kişi (“ALICI”) ile internet sitesinden verilen siparişin yerine getirilmesinden sorumlu TİKTAK BİLİŞİM TEKNOLOJİ HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (“SATICI”) arasındaki mesafeli sözleşmeye ilişkin tüketicilerin, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca bilgilendirilmesinden ibarettir.

 

2. SATICI BİLGİLERİ


Unvanı: TİKTAK BİLİŞİM TEKNOLOJİ HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 
Adresi: Kazımdirik Mh. 296/2 Sk No:33 Originn Bornova İzmir
Mersis No: 0844 0481 3820 0001
Müşteri Hizmetleri Tel : 0 232 700 28 87
E-posta: info@tictocsoft.com

3. ALICI BİLGİLERİ


Ad Soyad: [fatura-isim]
Adresi: [fatura-adres]
Tel: [telefon]
E-posta: [eposta]

4. SİPARİŞE KONU ÜRÜN/ÜRÜNLERİN TEMEL ÖZELLİKLERİ VE SATIŞ BİLGİLERİ


Ürün Adı [urun-listesi]:
İndirim Tutarı:
Toplam: [toplam-tutar]
Sipariş Numarası: #[order_id]
Ödeme Şekli: [odeme-yontemi]
Fatura Adresi: [fatura-adres]

5. CAYMA HAKKI


6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ilgili hükümleri uyarınca Tüketicilerin cayma hakkı (a) Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara, (b) çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine, (c) tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine (d) tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara, (e) malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine, (f) abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine, (g) belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine, (h) elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya Alıcı’ya anında teslim edilen gayri maddi mallara, (i) cayma hakkı süresi sona ermeden önce, Alıcı’nın onayı ile ifasına başlanan hizmetlere, ve (j) fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelere uygulanmaz.
Satıcı’nın verdiği hizmet de, “ (h) elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya Alıcı’ya anında teslim edilen gayri maddi mallara” ilişkin hizmetler olduğu için Alıcı’nın Site aracılığıyla kullanmak istediği ilan hizmetleri ile ilgili olarak cayma hakkı bulunmamaktadır.

6. HİZMET BEDELLERİ


6.1. Alıcı’nın sisteme kaydolduktan sonra Pati Para tarafından sunulan hizmetleri kullanabilmesi için aşağıda belirtilen paketlerden birini seçerek, paketlerde tanımlanan bedel ya da bedelleri Satıcı’ya ödemesi gereklidir. Hizmet Bedeli, sözleşmede “ Üyelik Bedeli” olarak da tanımlanabilir. Satıcı, üyelik sonrasında Alıcı‘ya Sistemde toplam 50 Adet Müşteri Kayıt ve 2 adet Kampanya hakkı veren  1 YILLIK “Başlangıç Paketi” ile kayıt olma opsiyonu sunar.  1 yıllık süreyi dolduran Alıcı’nın Başlangıç, Silver, Gold yada Platinum Paketlerden birini; 50 adet Müşteri Kayıt Hakkı’nı dolduran Alıcı’nın Silver, Gold, Platinum Paketlerden birini seçerek satın alması  gerekir. 1 yıl içerisinde 2 adet Kampanya Hakkı’nı dolduran Alıcı’nın ek kampanya paketi alması gerekir. Alıcı’nın seçmiş olduğu paketlerde yer alan haklarını kullanmış olması ve haklarını arttırmak istemesi durumunda; üst paketlerden birini seçerek satın alması gerekir. Üyelik Bedelleri, Üye İşyeri’ne 4 ayrı PAKET opsiyonu olarak sunulmuştur. Buna göre;

BAŞLANGIÇ PAKETİ ; 1 yıl boyunca 50 Adet Müşteri  ve 2 Adet Kampanya hakkı sunar. İlk yıl için ÜCRETSİZ, 2.yıl için 450 TL (KDV Dahil)
SILVER PAKETİ ; 1 yıl boyunca Sistemde toplam 100 Adet Müşteri  ve 5 Adet Kampanya hakkı sunar. Hizmet Bedeli 750 TL (KDV Dahil)
GOLD  PAKET ; 1 yıl boyunca Sistemde toplam 250 Adet Müşteri  ve 12 Adet Kampanya hakkı sunar. Hizmet Bedeli 1500 TL (KDV Dahil)
PLATINUM PAKET ; 1 yıl boyunca Sistemde toplam 500 Adet Müşteri  ve 24 Adet Kampanya hakkı sunar. Hizmet Bedeli 3000 TL (KDV Dahil)

6.2 Ödeme, SATICI’nın önceden anlaştığı üçüncü taraf Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı olan “ iyzico “ güvenli bir şekilde yerine getirilir. Alıcı ‘nın ödeme yapmak için iyzico hesabı ile giriş yapması veya yeni bir iyzico hesabı oluşturması gerekmektedir. Ödemeler, Banka veya Kredi kartı, iyzico hesabı veya banka transferi de dahil olmak üzere çeşitli yöntemler kullanılmak suretiyle doğrudan Alıcı’nın banka hesabından gerçekleştirilebilmektedir. İyzico’nun kullanımı ile ilgili tüm hüküm ve şartlar için https://www.iyzico.com/genel-sartlar adresine bakınız.
6.3. Üyelik, hizmet bedeli ödendiği takdirde devam eder, ödenmediği ya da ödeme yetersizliği durumunda Pati Para’dan yararlanma hakkı SATICI tarafından otomatik olarak durdurulur. ALICI, seçtiği paketi aşan sayıda kampanya hakkı tanımlamak isterse, ekstra kampanya paketi satın almak durumundadır. ALICI, seçtiği paketi aşan sayıda müşteri kayıt hakkı tanımlamak isterse, üst paketlerden birini seçerek satın almak durumundadır. SATICI, tanıtım ya da herhangi başka amaçla meblağı düşürme ya da kendi serbest takdirine bağlı olarak yükseltme hakkına sahiptir.

 

7. GENEL HÜKÜMLER


7.1. Satıcı, Alıcı ile Müşteri arasında gerçekleşebilecek görüşmelerin kurulması yada bu görüşmelerin içeriği hakkında sorumlu değildir. Satıcı, Alıcı ve Müşteri arasında mutabık kalınan konu ve hizmetlerin icra edilmemesi veya tam ve uygun icra edilmesinden sorumlu tutulamaz.
7.2 Üye İşyeri’nden alınan sözlü ya da yazılı hiçbir tavsiye ya da bilgi, burada açıkça ifade edilmeyen hiçbir taahhüt ya da yükümlülük yaratmayacaktır.
7.3 Üye İşyeri ile Üye arasında gerçekleşen fiziki alışveriş neticesinde, ürünün kusursuz ve hasarsız teslimi, bedelin ödenmesi ya da iade koşulları ve süreçlerine ilişkin Satıcı’nın herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple Satıcı’ya herhangi bir sorumluluk atfedilmesi durumunda, Satıcı’nın Üye İşyeri yada Üye’ye bu sebeple rücu hakkı saklıdır.
7.4 Satıcı, Üye İşyeri yada Üye’nin ya da bir üçüncü tarafın eylem ve ihmaline ilişkin tüm yükümlülükleri açıkça reddeder, herhangi bir Üye İşyeri yada Üye’nin ya da bir üçüncü tarafın eylem ve ihmalinden sorumlu değildir.
7.5 Satıcı’nın,
    • Üye İşyeri’nin Müşteri’ye sağladığı hizmetler konusunda somut bilgi ve uzmanlık sahibi olduğuna yada hizmetlerini yerine getirirken en yüksek kalite standardına uyacağına,
    • Üye İşyeri’nin Müşteri’ye hizmetlerini sağlarken makul özen ve beceri sergileyeceğine,
    • Üye İşyeri’nin kanunların gerekli kıldığı yükümlülükleri yerine getirdiği yada gerekli belge ve dokümanlara sahip olduğu, faaliyet gösterdiği sektörde kanunun gerektirdiği tüm şartları eksiksiz olarak taşıdığına dair herhangi bir taahhüdü, sorumluluğu ve garantörlüğü yoktur.

7.6 Üye’nin Üye İşyerlerinden herhangi birinde yapmış olduğu fiziki alışverişin Pati Para sistemine doğru ve eksiksiz olarak girilmesinden tamamen Üye İşyeri sorumludur. 
Satıcı, Alıcı ile Müşteri arasında, Alıcı ile Müşteriden kaynaklı, satış öncesi, satış sırası ve satış sonrasında yada PatiPara tarafından Müşteri’ye sağlanan ayrıcalık ve fırsatların Alıcı tarafından kullandırılması sırasında yaşanan ya da yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluktan sorumlu değildir. Arasında satış gerçekleşen taraflar, tüm bu sebeplerle Satıcı’ya rücu edemez, yaşanan yada yaşanabilecek zararı Satıcı’dan talep edemez.
7.7 ALICI, SATICI tarafından sunulan hizmet/hizmetlere ilişkin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, cayma hakkı, iade ve teslimatına ilişkin bilgileri dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere işbu ön bilgilendirme formunda yer alan her türlü bilgiyi okuduğunu, anladığını ve onayladığını kabul ve beyan eder.
7.8 ALICI, işbu Ön Bilgilendirme Formu’nu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onaylamasını takiben sitedeki “Satın Al” butonunu tıklamakla seçtiği ürüne ilişkin ödeme yükümlülüğü altına girdiğini kabul eder.

8. ŞİKAYETLER/TALEPLER ve YETKİLİ MAHKEME


8.1. ALICI, şikâyet ve talepleri konusunda öncelikle 2. maddede yer alan adres ve iletişim kanallarından SATICI ile doğrudan irtibata geçebilir.
8.2. Ayrıca ALICI söz konusu talep ve şikayetlerini, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine yapabilir.

2022 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerine yapılacak başvurularda tutar bilgileri:
a. 10.280 (on bin iki yüz seksen) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri,
b. Büyükşehir statüsünde olan illerde 10.280 (on bin iki yüz seksen) Türk Lirası ile 15.430 (on beş bin dört yüz otuz) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,
c. Büyükşehir statüsü olmayan illerde 15.430 (on beş bin dört yüz otuz) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 10.280 (on bin iki yüz seksen) Türk Lirası ile 15.430 (on beş bin dört yüz otuz) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri yetkili olacaktır.
Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yapılamamaktadır.

Patisi Olan Kazansın!

1 YIL BOYUNCA BAŞLANGIÇ PAKETİ ÜCRETSİZ!

Ücretsiz Pati Para üyeliğinizin aktifleştirilmesi için KREDİ KARTI bilgileriniz GEREKMEMEKTEDİR!